چراغ ۲۶) چرا مسلمان شدم؟ Why i coverted to Islam

پاسخ به شبهات-اختصاصی برای فارسی زبانان

سه شنبه 5 خرداد 1394 08:31 ب.ظ

نویسنده : چهل چراغ
ارسال شده در: مقاله Article ،

بسم الله الرحمن الرحیم


 می گویند سوگواری شیعیان برای امام حسین (علیه السلام) یا حضرت علی (علیه السلام) بی معنی است که هر دو امام توسط شیعیان خود به شهادت رسیدند. شیعه خود هم قاتل این دو امام است هم سوگوار و خون خواه این دو امام

در پاسخ به این شبهه باید گفت فرض این مساله به کلی غلط است و این فرض غلط است که از نظر بعضی ها باعث تناقض در رفتار شیعیان شده است.
این درست است که کوفه مرکز خلافت امیرالمومنین بود و مردم عراق به خصوص کوفیان بدنه اصلی سپاه امیرالمومنین در سه جنگ جمل، صفین و نهروان را تشکیل می دادند اما مردم عراق و کوفیان به هیچ وجه به معنایی که طراحان شبه مطرح می کنند شیعه نبودند(به جز عده معدودی از آن ها). در واقع از نظر اعتقادی مردم آن روز عراق امام علی (علیه السلام) را پس از سه خلیفه به عنوان خلیفه چهارم قبول داشتند. این درست است که کوفیان علاقه بیش تری نسبت به حضرت علی داشتند و ایشان را از سه خلیفه قبلی از نظر رتبه و مقام بالاتر می دانستند و در جنگ با شامیان و معاویه در کنار حضرت بودند و تمایل داشتند که خلافت بعد از حضرت امیر به پسران ایشان که نوه های پیامبر بودند منتقل شود اما این به هیچ وجه دلیل آن نمی شود که نام آن ها را شیعه گذاشت.
چون عنوان شیعه از اساس به کسی اطلاق می شود که معتقد است امیرالمومنین جانشین بلافصل پیامبر است و ایشان از طرف خدا به امامت و جانشینی پیامبر منصوب شده اند و پیامبر اکرم (صلح الله علیه و آله) این جانشینی را به دستور خدا در غدیر خم اعلام کرد. در حالی که کوفیان و مردم آن روز عراق به هیچ عنوان قائل به این مساله نبودند و حضرت امیر را بعد از خلفا و به عنوان خلیفه چهارم قبول داشتند.
پس شبهه از اساس مردود است و قاتلان امیرالمومنین و اباعبدالله اصلا شیعه نبودند
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 5 خرداد 1394 08:34 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات